Maslak-İstanbul info@polarltd.com.tr

Hakkımızda

32+

Yıllık deneyimle her zaman daha iyiye.

Biz Kimiz?

POLAR DIŞ TİCARET

  • Uluslararası Kalite
  • Zamanında Teslimat
  • Kaliteli Hizmet
  • Yılların Tecrübesi

Polar Dış Ticaret Ltd. , 1992 senesinde kurulmuş ve 32. yılına girmiştir. Özellikle inşaat (köprü , tünel, baraj, otoyol, demiryolu, petrol platform, liman, stadyum, metro, hava alanları, yüksek katlı çelik binalar v.b), makine sanayi, petro-kimya tesisleri, çimento ve kağıt fabrikaları, doğalgaz çevrim santralleri, demir-çelik tesisleri, rüzgar kuleleri gibi endüstriyel projelerine, demir-çelik stokçularına katma değeri yüksek karbon, alaşımlı , paslanmaz kalite gruplarında proje ve müşteri spesifikasyonlarına, uluslararası normlara uygun, yüksek kalite birinci sınıf çelik ürünlerinin tedariki konusunda hizmet vermektedir.

Firmamız her sene büyüyen dinamik bir yapıdadır. Türkiye’de olduğu kadar yurtdışı projelerinde de aktif şekilde çalışmaktayız. Günümüzün globalleşen dünya ekonomisinin ve Dış Ticaret’in gereği olarak tüm ithalat, ihracat, Transit Ticaret ve Stok sevkleri işlemlerinin tamamı yapılmaktadır. Yıllık 100.000 ton’a varan satışlarımızın ortalama 40%’ı yurtdışı işlemlerimizdir. Genel olarak ürün gruplarımız, yassı ve uzun mamüller, boru ve fittings , vanalar, öngerme halat ve telleri, zemin ankrajları ve bulonlar, pompalar, ard ve öngerme sistemleri bilesen ve ekipmanları olarak özetlenebilir.

Kaliteden ödün vermeden en iyi servis ve koşulları sağlama anlayışımız, 32 senede edinilen tecrübeler ve hizmet verilen onlarca yurtiçi ve dışı projeleri, çalışanlarımızın her birinin kendi alanlarında profesyonellikleri, çok az firmada gözlenen geniş tedarik yelpazesi, salt malzeme temini değil müşterilere alternatiflerini sunabilme teknik kapasitesi ve “know-how”, hızlı ve kaliteli servis, doğru, tam ve eksiksiz dökümantasyon, üretim ve yükleme aşamalarında kontrol, satış sonrası servis ve garantileri, rekabetçi nakliye ve gümrükleme olanaklarımız ile dünyanın neresinde olursa olsun istenen her teslim sekli ve yerinde hizmet verebilme, uzun yılların birikimi ile oluşan kalite yönetim sistemimiz, stokçu-mümessil-danışman-ticaret-ihracatçı-demiryolu ve geoteknik sistemler konusunda üretici- ithalatçı kimliklerimiz POLAR’ı tanınan, sürekli gelişimini sağlayan ve geleceğini de garantiye alan unsurlardır.

Türkiye’de Gebze bölgesinde antrepodan verdiğimiz stok hizmetlerimize ilave olarak ayrıca Essen Almanya’da da yakl. 5000 metrekare kapalı alan depomuz ile de faaliyetler devam etmektedir . MEBA Steel GmbH adı altında 2002’den beri faaliyetlerini sürdüren Almanya’daki firmamızın stok kuruluş amacı, Almanya ve Avrupa iç piyasasına daha efektif servis verebilmek, hizmet verilen projelere konsolidasyon olanaklarımızı artırmak, ihracat hacmini büyütmek, firma yapısını geliştirerek büyüme hızını artırmak sayılabilir. Gerek İstanbul gerekse Essen depolarımızda derhal sevke hazır, yaklaşık toplam 10.000 ton yüksek kalitede karbon ve alaşımlı çelik plaka, profil, köşebent, lama, köşebent, kare çubuk bulunmaktadır.

Hizmet verdiğimiz sanayi , enerji , ulaşım ve yapısal çelik yurt içi projelerimizin yanı sıra ağırlıklı olarak yürütülen projelere hizmet verdiğimiz Orta Doğu (Suudi Arabistan, Katar, Ürdün, BAE ) , Türki Cumhuriyetler (Azerbaycan ve Kazakistan) ve Balkan ülkeleri ile (Bulgaristan , Romanya , Arnavutluk ve Bosna-Hersek, Moldova) ile aktif şekilde çalışmalarımız devam etmektedir.

Katıldığımız fuar , konferans ve yurtdışı heyetlerine yapılan sunumlarda ,demir-çelik piyasasında uygun fiyat ve kalitenin yanı sıra projelerin teknolojinin ilerlemesiyle daha kısa sürelerde yapılabilmesi program içi ihtiyaçlarının bir bölümünün de stoklardan teminini gerektirdiği artık yadsınamaz bir gerçektir. Dolayısıyla geniş hadde olanaklarımıza ilave olarak yurt içi ve dışı gerek kendi İstanbul ve Almanya gerekse mümessili olduğumuz İtalya, Almanya, ve Avusturya stokları esnek ve hızlı program yapabilmemize olanak sağlamaktadır.

Neden Biz?

Ürünlerinizi Hızlı ve Güvenli Teslim Ediyoruz

Kaliteden ödün vermeden en iyi servis ve koşulları sağlama anlayışımız, 32 senede edinilen tecrübeler ve hizmet verilen onlarca yurtiçi ve dışı projeleri, çalışanlarımızın her birinin kendi alanlarında profesyonellikleri, çok az firmada gözlenen geniş tedarik yelpazesi.

En İyileriyle Çalışıyoruz

Satış Ekibimiz

Esin İşkan Afatoğlu

Satış Grup Müdürü
İnşaat Yüksek Mühendisi

eiskan@polarltd.com.tr

Serdar Mümin

Lojistik Müdürü
İşletme – İktisadi ve İdari Bilimler

smumin@polarltd.com.tr

Işıl Demirel

İhracat Satış Müdürü
Metalurji ve Malzeme Y. Mühendisi

idemirel@polarltd.com.tr

Tuğçe Taşeli Açıkgöz

Yurtiçi Satış Müdürü           
Metalurji ve Malzeme Y. Mühendisi

ttaseli@polarltd.com.tr

Erdem Türker

Teknik Satış Müdürü          
Metalurji ve Malzeme Y. Mühendisi

eturker@polarltd.com.tr

Şeyma Gürses

Satış Mühendisi
İnşaat Mühendisi

sgurses@polarltd.com.tr

 

Zeynep Özkan

Satış Mühendisi
İnşaat Mühendisi

zozkan@polarltd.com.tr